sobota, 8 marca 2014

Szklarnie myjemy własnie teraz.Im wiecej swiatla tym wyższy plon.
Ogrodniku !!!!!!!!!! nie spiesz się zbytnio z sadzeniem drzewek,nie poddawaj sie panice "bo oni już posadzili."akurat jest stosowny czas by przygotować dołki pod sadzenie.Jeżeli jest trawnik to częśc jego należy usunąć  Najlepiej jeżeli będzie to koło o promieniu około 60 cm.I taka bez trawy powierzchnie będziemy utrzymywać przez kioka lat,aż drzewko wejdzie w owocowanie.Usuwamy blebe na błebokość około 40 ,cmdzielac ją na dwie kupki,Na jedną stronę wierzchnią a na drugą tę z głębszych warstw.Przy sadaeniu ta wierzchnia  bedzie usypana na dno i wymieszana z obornikiem {1 łopata obornika na jeden dołek} Można też zrobić to już.A co dalej podam w najbliższym czasie.
czy wiesz,ze nie ma nic bardziej tuczacego jak ziemniaki z maslem?a jeżeli masz chore stawy nie łacz białego sera z pomidorem No i wino .......czerwone wino tak polecane przez znawców by podawać go do czerwonych mięs a tu okazuje sie,że zawarte w winie garbniki niszcza zelazo ktore jest w czerwonym mięsie. no to co czy wódka ,ale jak mawiał Prezydent Mościcki tylko czysta a ja dodam od siebie ,że zimna.

niedziela, 2 marca 2014

Drogi  ogrodniku ! Nadchodzi czas sadzenia nowych drzewek.W szkólkach bedzie ich wiele odmian.Niech to jednak Was nie zmyli.Inne odmiany uprawiają amatorzy a inne sadownicy.Nie kierujcie sie smakiem i wyglądem kupowanego  na rynku owocu Czasem słyszę ........" oj tak tak tę jabłonke musze mieć"...no i fiasko bo okazuje sie ,że aby ta jabłonka rodziła tak własnie wyglądające owoce należy ja opryskać stosownymi preparatami kilka lub kilnanascie razy.Bo właśnie ona jest podatna na choroby np parcha jabłoni lub mączniaka.Mając dostęp do internetu
należy sprawdzić jakie są własciwosci  danej odmiany.Proste prawda?

To już wiosna
============

to już wiosna bo gawrony,opuściły drzew korony,
zbierają się w w czarne stada bo na wschód im lecieć nada,
do matuszki do Rosij ,żaden drogi nie pomyli.
A do nas przylecą skowronki  gdy się zazielenią łąki
i gdy żaby  zakumkają to bociany powracaja