sobota, 12 kwietnia 2014

W związku z Wielkim Postem i Wielkim  Tygodniem proponuje danie śledziowe niebanalne a przepis jest rodem ze Szwecji.3 lub 4 połowki śledzia korzennego rozdrobnić także rozdrobnić jedną dużą dużą..................................!!!!!!!!!!!!!!!!! paprykę i dwie cebule Wymieszać i dodać oliwy lub oleju ewentualnie pieprzu i małą łyżeczkę cukru.Winno postać w lodówce kilka godzin.Pycha...................................No to smacznego.
Nie,nie nie bielimy drzew.Ten zabieg należało wykonać w grudniu by odbijały się od białej kory promienie słoneczne i nie występowało  przedwczesne     krążenie  soków.Bielenie  wiosną jest marnotrawstwem sił i środków i nie jest prawdą,że bieląc niszczymy szkodniki.Zbyt dobrze są jeszcze schowane w powłoczkach   chitynowych tj w swoich zimowych domkach.J na koniec :bieli się tylko drzewa starsze.Ale w grudniu.......................... w grudniu.

środa, 9 kwietnia 2014

Uwaga ,Uwaga !!!!!!!!!!!!!!!! MMMają być śliwki? no to trzeba je opryskać pod koniec zrzucania płatków kwiatowych preparatem owadobójczyam.Sciśle wg.przepisu na opakowaniu.Przypominam o tym bo Polacy bardzo nie lubią czytać instrukcji.Kiedyś mój sąsiad kupił nową pralkę ,nie przeczytał instrukcji i ją włączył nie usuwając zabezpieczenia bębna potrzebnego tylko do transportu.Nie mieszkam w strefie trzęsień ziemi ,ale myślałam ,że właśnie ma miejsce