poniedziałek, 11 lutego 2019

Storczyki dłużej będą świeże jeżeli  [ wyjątkowo tylko one ] zostaną wstawione do wazonu z letnią a nie zimną wodą.
Tulipany mają" taki zwyczaj' ,że na końcu łodygi tworzy się "korek powietrzny ",w związku z tym dobrze jest przekłuć ich końce szpilką,raz na dwa trzy dni.
Chryzantemy ,natomiast wymagają uszczelnienia i dla tego dobrze jest końcówki ich łodyg  potrzymać chwilę nad płomieniem świecy.
Kwiaty cięte nie powinny stać w pobliżu owoców.Szczególnie tych najbardziej aromatycznych ,takich jak mandarynki czy pomarańcze.Aromat z owoców przyspiesza więdniecie kwiatów.
Jeżeli róże mają zdobić długo,bardzo długo ,to na noc należy je wyjąć z wazonu,włożyć do wanny i zalać zimną wodą.Przed ponownym wstawieniem do wazonu dobrze będzie łodygi ich skrócić i podłużnie  naciąć o czym pisałam wcześniej.
A narcyzy ? A narcyzy odmiennie jak inne rośliny powinny mieć w wazonie mało wody.Ich łodygi winny być zanurzone tylko 3,4 cm.Gdy wody jest więcej kwiaty stają się szkliste.
Jeżeli pragniemy ułożyć w wazonie kompozycję z różnych kwiatów i maja w tej kompozycji być też narcyzy,to należy je przetrzymać oddzielnie przez jedną dobę,bo wydzielają po ścięciu śluz.Dopiero po tym czasie można połączyć je z innymi kwiatami.
Wyjątkowo -  bez ścina się gdy wszystkie pączki są rozwinięte.Te nierozwinięte nie rozwiną się w wazonie.
I to tyle na temat kwiatów ciętych.O doniczkowych będzie więcej,znacznie więcej,ale to nie dziś jeszcze tylko :..................................

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz