środa, 3 stycznia 2018

Podgrzewane bułeczki,lub upieczone tosty będą dłużej chrupiące i gorące ,jeżeli na dnie koszyczka położysz podwójnie  złożoną folię aluminiową.
Aby kromka chrupkiego  pieczywa  nie kruszyła się podczas smarowania masłem,podłóż pod  nią  drugą kromkę.
Zupa jest za tłusta ,a nie masz czasu na jej schłodzenie, by bez problemu zebrać zastygły na wierzchu tłuszcz,,?,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,połóż podwójnie złożony kawałek ręcznika papierowego na powierzchnię zupy i delikatnie go ściągnij.Wraz z nim  zbierzesz tłuszcz.
Sosy i zupy zagęszczane mąką ziemniaczaną powinny krótko się gotować,w przeciwnym razie znów będą rzadkie.
Aby na zupie  podanej w wazie nie zrobił się kożuch ,posyp ją z wierzchu kawałeczkami masła.
Aby rosół był klarowny,bardzo klarowny,włóż do niego wygotowaną wcześniej skorupkę jaja i pamiętaj,że nie powinien on się gotować,lecz tylko naciągać.Nasze babki nazywały to "mruganiem ".
Rosół z wołowiny ,czy drobiu będzie wyśmienity w smaku jeżeli dodasz do  niego kość,lub kości wołowe przyrumienione wcześniej nad płomieniem. 
Przyrumieniona cebula dodana do rosołu poprawia jego smak i zapach.To sprawa dobrze znana,ale mało znany jest sposób poprawiania go kawałkiem suchego żółtego sera.
I jeszcze o rosole :Mięso na rosół należy wkładać do zimnej wody.Im dłużej i wolniej się gotuje,tym jest bardziej esencjonalny.Pamiętaj też by gotować rosół bez przykrywania garnka.
Kostkę rosołową dodawaj pod koniec gotowania.Wrzucona do zimnej wody w znacznym stopniu traci smak.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz