środa, 10 stycznia 2018

Pręty i szpikulce  z rożna,grilla,służące do nadziewania mięsa,dobrze będzie przed użyciem,przed pieczeniem nasmarować olejem.Dzięki temu  łatwiej  potem zdjąć z nich  mięso.

Podroby takie jak wątroba albo nerki będą wyjątkowo delikatne jak namoczysz je w mleku,a jeszcze lepiej w soku pomidorowym.

Mięso na mielone kotlety będzie bardziej soczyste i luźniejsze jeżeli zamiast bułki namoczonej w mleku dodasz chałki ,lub rogala namoczonego w mleku i dobrze z mleka odciśniętemu,bo  zaraz pragnę zaproponować dodanie do mięsa nieco wody mineralnej gazowanej.

Siateczkę na wędzące przeznaczonej do gotowania należy palcami nieco poluźnić,żeby nie przywarły do niej kawałki mięsa,Do wody w której wędzonka będzie się parzyła,nie gotowała dla poprawienia smaku,zdecydowanego poprawienia, należy dodać całe,obrane cebule,licząc jedną dużą na jeden kg, wędzonki.

Ozór cielęcy,wieprzowy lub wołowy łatwiej jest obrać ze skórki,gdy po ugotowaniu natychmiast wyjmiemy go z wrzątku i włożymy do zimnej wody na kilka minut.

Przy kupowaniu drobiu  [ także dzikiego ptactwa ] zwracaj uwagę  na następujące rzeczy : nogi winny być elastyczne,mostek miękki, a pierś mięsista  ,pełna i jasna.

Do przygotowania drobiu nie nadaje się drewniana deska ,ponieważ trudno potem jej chropowatą powierzchnie doczyścić ,a w drewnie pozostają bakterie i  najbardziej zdradliwa salmonella.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz