środa, 31 stycznia 2018

Unikaj zbyt długiego podgrzewania warzyw,ponieważ tracą smak,kolor i wartość odżywczą.Po ugotowaniu zdejmij z ognia ,a podgrzewaj tylko bezpośrednio przed spożyciem.Szczególnie  tracą na smaku,kolorze i zapachu marchewka i buraczki.A  barszcz buraczkowy poddany ponownemu zagotowaniu robi się szaro bury.

Jakże kiedyś myto długo kalafior i moczono w kwaśnej wodzie by wyszły z niego wszelkie jak zwano wtedy robaczki.Na szczęście,teraz jest to już nie aktualne,ale jeżeli kalafior ma mieć po ugotowaniu nadal śnieżnobiały kolor ,wlej do wody szklankę mleka.Mleko spowoduje,że będzie miał delikatny smak.

Jeżeli gotujesz warzywa,gotuj je w niewielkiej ilości wody, której nie wylewaj.Zawiera ona bowiem wartościowe związki mineralne.Zużyj ją do jakiejkolwiek [ najlepiej jarzynowej ] zupy.

Zbyt miękkie  pomidory znów będą jędrne jeżeli przed krojeniem włożysz je na 20 minut do lodowatej wody.Lodowatą wodę uzyskasz wrzucając  2,3 kostki lodowe.

Zdejmowanie skórki z pomidora najczęściej wykonywane jest nieprawidłowo. Owszem,by zdjąć skórkę należy owoc pomidora potraktować wrzątkiem ,ale przed tym.KONIECZNIE  umyć go w zimnej wodzie,bo  tylko w ten sposób zmywamy wszystko to co na skórce się znajdowało  i to głównie ewentualne opryski chemiczne.Bez wstępnego mycia ,przy  sparzeniu  wrzątkiem skorka pęka i wszystko to co na niej się znajdowało przenika do miąższu.

Pomidory przechowuj oddzielnie,zupełnie indywidualnie ,nie łącz w trakcie przechowywania z innymi warzywami,bo te inne zgniją,pomidory bowiem wydzielają taki gaz,który przyśpiesza  gnicie innych warzyw.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz