sobota, 8 września 2018

Owoców ,natomiast blanszować nie należy.Najbardziej polecam owoce drobne ,jagodowe soczyste i o konkretnym smaku.Na dziś,na teraz,można zamrozić jesienne maliny,są pod dostatkiem i borówki.Najlepiej w małych pojemniczkach bo tak jest ekonomicznie.
A teraz proszę uruchomić swoja wyobraźnię :
Jest zima ,może np. pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia,Na zakończenie świątecznego obiadu deser :Galaretka owocowa z malinami.Należy tylko wziąć pod uwagę to,że maliny będą kwaśne,zatem całość trzeba posłodzić,w tym przypadku odrobiną płynnego miodu.Chcecie zrobić dzieciom frajdę,to zróbcie im taki deser, a dorosłym także powinien smakować.Uczulonym - miód proponuję zastąpić bitą śmietaną,lub staroświeckim koglem-moglem.
A co z zamrożonymi borówkami ? Są wyśmienitym dodatkiem do kompotu z jabłek.Kompot winien jednak być dość słodki.Gdy naleje się go do kompotierek ,to trzeba zostawić trochę miejsca na borówki.Dodaje się je  pod koniec fazy rozmrażania i co ? i mamy zimny ,pachnący i smaczny kompot.Tylko taki winien  być.

Ale można też podawać same rozmrożone owoce ,pamiętając,że pod wpływem gorącej osłodzonej wody nie tracą swojego koloru.
I na koniec jeszcze o zamrażaniu :............................

Papier gazetowy jest doskonałym materiałem izolacyjnym.Jeżeli przygotowany produkt nałożony do foliowego woreczka zapakujesz dodatkowo w  wilgotny papier gazetowy,to okres przechowywania może być dłuższy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz